DJI-Mavic-Air-nieoficjalnie

Kolejny dzień i kolejne doniesienia na temat drona DJI Mavic Air. Według najnowszych przecieków dron ma być wyposażony w aparat 32 megapiksele i możliwość nagrywania w 4K. Dodatkowo zobaczyć możecie pierwsze nieoficjalne zdjęcia nowego drona.

ZOBACZ KONIECZNIE: Event DJI – relacja na żywo na Droneweb.pl

Specjalny event DJI, na którym ma zostać zaprezentowany nowy sprzęt od DJI, odbędzie się już jutro (23 stycznia) o godz. 16:00 w Nowym Jorku. Dotychczas przecieki dotyczące nowego drona chińskiego producenta były dosyć skąpe. Tym razem informacji jest nieco więcej – znana jest podstawowa specyfikacja i pojawiają się pierwsze zdjęcia. Podejrzewam, że przez następne 24h informacji będzie przybywało. Natomiast sama konferencja to będzie potwierdzenie i weryfikacja przecieków.

Mavic Air – co wiemy o specyfikacji?

– aparat 32 megapiksele z możliwością nagrywania panoram i filmów w 4K
– 3-osiowy gimbal (taki, jak jest w Mavicu Pro), bardziej zabudowany
– składane nogi
– czujniki unikania przeszkód z każdej strony (przód / tył / góra / dół)
– system VPS – Visual Positioning System dla lepszej kontroli lotu, zawisu i latania w pomieszczeniach
– kontrolowanie drona gestami (podobne jak w wersji Pro i Sparku)
– czas lotu – do 21 minut
– bateria wkładana od spodu (w Mavicu Pro była wkłada od góry)
– różne wersje kolorystyczne: biała, czarna, czerwona

Jak widać powyższa specyfikacja nie zdradza nam wszystkiego, zwłaszcza jeśli chodzi o optykę. Osobiście martwi mnie trochę  czas lotu – tylko 21 minut, gdy wersja Pro ma do 27 minut. Specyfikacja nie mówi nic także na temat zasięgu nowego drona ale wydaje się nie realne by przy 21 minutach lotu miał mieć większy zasięg niż Mavic Pro (w Europie do 4,5km, możliwość do 7km). Ponadto patrząc na zdjęcia nowego Mavica Air nie trudno odnieść wrażenia, że jest to nieco lżejsza wersja Mavica Pro. Tak jak wspominano wcześniej – Mavic Air ma wypełnić lukę pomiędzy Maviciem Pro a Sparkiem i wszystko na to wskazuje, że tak właśnie będzie. Gabaryty nowego chińczyka powinny być rzeczywiście mniejsze niż w Pro, skoro miałby on latać w pomieszczeniach.

Mnie jako posiadacza DJI Mavic raczej specyfikacja, kształty oraz różne wersje kolorystyczne nie zachęcają do zmiany drona na Mavica Air. Niemniej jednak przy założeniu, że cena nowego sprzętu będzie oscylować w granicach 1500 – 2000 zł, to warto pomyśleć o Air przy zestawieniu go ze Sparkiem – wtedy z pewnością wypada on znacznie lepiej.

A jak Wam się podoba nowy sprzęt od DJI?

2 KOMENTARZE

    • Wszystko to są przecieki. Nie trzeba żyć długo w niepewności – jutro o 16 dowiemy się wszystkiego a całość przeczytasz na droneweb 🙂
      Dzięki za komentarz 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here