Dron lecący nad samolotem w Las Vegas pokazuje, jak niebezpieczne mogą być drony jeśli znajdą się w rękach ludzi, którzy pozbawieni są wyobraźni. Zobaczcie video ku przestrodze.

To niestety niechlubne video dla społeczności związanej z dronami. Z Jednej strony pokazuje, jak łatwo drony w sposób nielegalny mogą naruszyć przestrzeń powietrzną, tak by spowodować katastrofę. Z drugiej strony pokazuje ludzką głupotę, całkowity brak wyobraźni, co może wywrzeć konsekwencje na wszystkich użytkownikach dronów.

ZOBACZ TAKŻE: Premiery DJI Mavic Pro 2 i Phantom 5 jeszcze w tym roku!

dron-lecacy-nad-samolotem

Filmów tego typu (gdzie dron nagrywa lecący samolot) było już całkiem sporo. Pomimo fali krytyki i hejtu, twórcy takich nagrań nadal starają się przekraczać kolejne granice. Niestety takie działania niosą na siebie nie tylko niebezpieczeństwo ale nakładają kolejne restrykcje na użytkowników dronów. Jeśli tak dalej pójdzie to nie tylko będzie potrzebna licencja na loty nawet najmniejszymi statkami bezzałogowymi ale także będzie potrzebna licencja na zakup takiego sprzętu.

Jak widać śmiałków do tego typu lotów nie brakuje pomimo kary w postaci 32 666 USD. Ponadto w tym przypadku rozpoczęto śledztwo federalne, które prowadzić może do skazania operatora drona na karę 250 000 USD a nawet pozbawienia wolności do lat 3.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here