Jeszcze podczas premiery Mavica Air, przedstawiciele DJI mówili, że szykuje się dla nich bardzo pracowity rok. Czyżby 2018 rok przyniósł premiery dronów DJI Mavic Pro 2 i DJI Phantom 5?

Jeszcze na dobre nie opadł kurz po premierze DJI Mavic Air a już zaczyna się głośno mówić o tym, że w ciągu kilku kolejnych tygodni ma rozpocząć się masowa produkcja kolejnego drona chińskiego producenta – DJI Mavic Pro II (2). Co ciekawe wiele tematycznych portali podaje, że news ten jest potwierdzony u źródła. Co ciekawe te same źródła wskazują na to, że jeszcze w tym roku DJI ma zaprezentować nowego drona z serii Phantom, czyli DJI Phantom 5.

Kiedy DJI Mavic 2?

Skoro produkcja Mavica Pro 2 miałaby się rozpocząć pod koniec marca, to oficjalna premiera powinna mieć miejsce nie później niż na koniec drugiego kwartału (czerwiec). Z drugiej jednak strony czy aby DJI nie strzeli sobie w stopę prezentując nowy produkt z serii Mavic 5 miesięcy po ostatniej premierze (Air)?

Premiery serii DJI Mavic:

  • DJI Mavic Pro październik 2016.
  • DJI Mavic Pro Platinum sierpień 2017.
  • DJI Mavic Pro Alpine White listopad 2017.
  • DJI Mavic Air styczeń 2018
  • DJI Mavic Pro 2 ???

Czy w takim razie gdyby premiera miała miejsce w pierwszej połowie roku to, czy DJI nie powiedziałoby bye bye poprzedniej werjsi Pro? Z mojego punktu widzenia byłay to pewnego rodzaju kanibalizacja. Z drugiej jednak strony spójrzcie na datę premiery Mavica Pro (październik 2016), tak więc już w tej chwili ten dron jest na rynku dobrze ponad rok. Wszystko wskazuje na to, że premiera powinna się odbyć jeszcze w tym roku.

DJI Mavic Pro 2 trafi z pewnością do portfolio chińskiego producenta jeszcze w tym roku.

Jak ma wyglądać i jaka ma być specyfikacja DJI Mavic Pro 2?

Oczywiście wszystko jest póki co hipotezą i nie jest to potwierdzone oficjalnie ale mówi się, że Mavic Pro 2 ma być hybrydą modeli Pro i Air. Oznaczałoby to w praktyce, że ma czerpać wszystko, co najlepsze z obu modeli: Mavic Air 2 ma być większy niż jego poprzednik ale miałby zachowywać tą samą stylistykę. Podkręcona ma być specyfikacja foto / video. Mówi się dużo o tym, że ma mieć większą baterię (ok.  1200mAh), która niestety wydłużałaby czas tylko o 3 dodatkowe minuty (30 lub 33 minuty lotu). Bateria niestety nie będzie wymienna z dronem Pro (pewnie chodzi tutaj o inne gabaryty). Takie parametr akumulatora raczej nie wskazują na to by Mavic Pro 2 miał lecieć dalej niż na 7 kilometrów. Ponadto powinien czerpać też z rozwiązań użytych w Mavicu Air – skanowanie 3D, sensory wykrywania przeszkód (przód, góra, tył), funkcje Astroid, Bumerang i zdjęcia panoramiczne.

W mojej ocenie dron DJI Mavic Pro 2 trafi z pewnością do portfolio chińskiego producenta jeszcze w tym roku. Czy stanie się to już niedługo? Wiele wskazuje, że tak musi się stać – premiery poprzednich dronów DJI miały miejsce albo we wczesnej pierwszej połowie roku (do maja włącznie) albo też na sam koniec roku (ostatni kwartał). Wierzcie mi, że będę bacznie obserwował temat i informował Was o nowościach.

1 KOMENTARZ

  1. kto oglądał premierę? ja jestem zachwycony. Mam nadzieję, że uda mi się go zdobyć. W polskiej przedsprzedazy już są dostępne. Ceny w miarę przystępne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here