Aktualizacja-DJI-go-4

DJI wydało nową aktualizację oprogramowania, która w szczególności uwzględnia ulepszenia przy dronie DJI Mavik Pro oraz goglach DJI Goggles. Aktualizacja w wersji V 01.04.0200 dostępna jest w sklepach Google Play i App Store.

Standardowo aby zaktualizować oprogramowanie w naszych dronach i goglach od DJI powinniśmy tą aktualizacje wykonać z poziomu naszego smartfona – to najprostsze rozwiązanie. I tak posiadacze smartfonów z systemem iOS (iPhone / iPad) powinni się udać do App Store w swoim urządzeniu, natomiast posiadacze Androida powinni się udać do Sklepu Play. Aplikacja w Waszych sklepach powinna być oznaczona jako wersja v4.1.22 (zarówno w Play, jak i App Store).

Co nowego wprowadza update oprogramowania DJI?

Zmiany można nazwać delikatnymi, bo oprócz eliminacji niewidocznych zazwyczaj dla posiada bugów, wersja v4.1.22 wprowadza możliwość przeglądania zdjęć panoramicznych z poziomu gogli DJI (wcześniej ta funkcja nie była dostępna). Ponadto w dronie DJI Mavik Pro Platinum zoptymalizowana została muzyka startowa.

Aktualizacja wprowadziła trzy dodatkowe funkcje do swoich gogli DJI Goggles. Pierwsza z nich to obsługa odtwarzania filmików lokalnych a także możliwość przeglądania lokalnych zdjęć panoramicznych. Ostatnią nowością w aktualizacji oprogramowania będzie obsługa pobierania i przeglądania zdjęć panoramicznych z Mavika Pro.

Kilka uwag przed instalacją nowego oprogramowania

Po instalacji aktualizacji oprogramowania nie będziemy mogli już powrócić do poprzedniej wersji oprogramowania. Co to znaczy w praktyce? Nowy update może spowodować zmianę ustawień wielu sterowników w tym wysokości, maksymalnej odległości lotu a także przywrócenie wielu ustawień fabrycznych. Dlatego też po wykonaniu aktualizacji, a przed wystartowaniem naszym Dronem warto zweryfikować czy ustawienia są takie, jak nam pasują i czy nie wprowadzają dodatkowych limitów, tak by nie było niespodzianek podczas samego lotu.

Po instalacji aktualizacji oprogramowania nie będziemy mogli już powrócić do poprzedniej wersji oprogramowania.

Warto także zwrócić uwagę, że aplikacja DJI Go 4 w wersji 4.1.22 została wydana pod koniec 2017 roku (28 grudnia) dla Androidów i 2 stycznia 2018 dla iOS. Gdyby update miał powodować jakieś nieprzewidziane działania, to pewnie dawno byśmy o tym wiedzieli. Rada dla Was na przyszłość – nie aktualizujcie swoich urządzeń w dniu aktualizacji, bo czasem może to przynieść więcej szkody niż pożytku. Powodzenia z updatem.

Poniżej znajdziecie krótki poradnik instalacyjny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here